Pogorzelica hotele

Pogorzelica


Pogorzelica - tu odpoczniesz


Pogorzelica, to małe miasto położone w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim.

To jedna z najbardziej niezwykłych nadmorskich miejscowości.nTuryści mogą tu nie tylko relaksować się na szerokiej piaszczystej plaży, ale też cieszyć oko malowniczymi krajobrazami.  Po wschodniej stronie Pogorzelicy, możemy obserwować zarastające jezioro Konarzewo, a na zachodniej stronie znajduje się jezioro Liwia Łuża. Liwia Łuża, to naturalny basen przybrzeżny Bałtyku. Cały obszar zbiornika wodnego i jego obrzeża znajdują się w rezerwacie ornitologicznym. 

W jeziorze obowiązuje zakaz pływania. Jak przystało na nadmorski kurort, odnajdziemy tu oczywiście restauracje, smażalnie ryb i budeki z goframi.  Jednocześnie Pogorzelica, to najlepsze miasteczko do przechadzek w naturalnym otoczeniu przyrody, gdzie można oddychać nieskazitelnie świeżym powietrzem.


Pogorzelica - odnajdziesz tu atrakcje dla całej rodzinyObowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest zobaczenie i przejażdżka jedyną taką w Europie Kolejką Wąskotorową.

Wraz z całą infrastrukturą została ona dość niedawno odremontowana.  Wyrusza rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Postoje ma w pięknych miejscach, a parowóz i zabytkowe wagoniki przeniosą turystów w dawne czasy.  Mówiąc wcześniej o Trzęsaczu należało by tu pozostać i zobaczyć ruiny gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który ekscytuję swoją historią i legendą.

Jednak kiedy nie dopisze pogoda, a chcemy skorzystać z wodnych atrakcji, warto wybrać się na basen lub do aquaparku.

Znajdziemy tu baseny kryte, jak i zewnętrzne. Wśród czołowych atrakcji są między innymi: gejzery, basen solankowy, wodospady, a także stanowiska wodne do masaży i jacuzzi.  Najmłodsi turyści najbardziej ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak i z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 


 
Pogorzelica - sprawdzone noclegi


Jest tu pogorzelica.pl wiele różnych możliwości noclegu, takie jak: apartamenty, hotele, pensjonaty czy domki letniskowe.  Wszystkie obiekty na stronę położone w pięknym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie. 

Ci bardziej wymagający turyści jak najbardziej docenią stylowe jak i nowoczesne wnętrza w hotelach, czy apartamentach, jednak nie brakuję tu również nastrojowych miejsc dla turystów lubiących bliskość natury. 

Na pewno znajdzie się tu nocleg dla każdego jak i na każdą kieszeń.

© Domki Pedro
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel